У нас на сайте
Ссылки

 

 

Слуцк деловой - портал Капитал-маркет

 

 Покупай/Продавай на Capital-Market.by

 

SlutskGorod - информационный сайт Слуцка

 Услуги по выполнению работ автопогрузчиком Амкодор

 

Продажа, установка, ремонт, замена автомобильных стёкол

 

Краски, эмали, лаки, грунтовки, шпаклёвки для автомобилей

 

Запчасти, расходные материалы и аксессуары для всех популярных марок и моделей автомобилей

  

 

 

Благоустройство захоронений. Гранитные памятники

 

 

 

Военные мемориалы Беларуси

 

 

 

Награждены орденом "Знак Почёта"

Узнагароджаны ордэнам "Знак Пашаны"
АДЗЯРЫХА Любоў Сямёнаўна, калгасніца калгаса "Праўда" (1971).
АКУЛОВІЧ Пётр Кірылавіч, старшыня калгаса "1 Мая" (1971).
АЛЕЙНІКАВА Валянціна Мікалаеўна, аператар аўтаматаў цукрарафінаднага завода (1971).
АЛЬХОВІК Уладзімір Фаміч, трактарыст калгаса імя Тэльмана (1973).
АНДРУСЬ Міхаіл Іванавіч, шафёр аўтакалоны № 2434 (1986).
АНДРЫЯНАЎ Мікалай Максімавіч, слесар макароннай фабрыкі (1971).
АНТОНАЎ Іосіф Лявонцьевіч, трактарыст калгаса імя К.Маркса (1973).
БАБКОВА Вольга Рыгораўна, калгасніца калгаса імя Энгельса (1973).
БАБКОЎ Іван Фёдаравіч, брыгадзір калгаса імя Энгельса (1971).
БАРАВІК Клаўдзія Якаўлеўна, брыгадзір муляраў трэста " Слуцксельбуд" (1971).
БАРАВІК Савелій Антонавіч, трактарыст калгаса "1 Мая" (1972).
БАРАНАЎ Рыгор Якаўлевіч, брыгадзір калгаса "1 Мая" (1971).
БАРАНКЕВІЧ Ганна Мікалаеўна, дырэктар кансервавага завода (1986).
БАРЫСЕВІЧ Леанід Васільевіч, трактарыст калгаса імя XVI партз'езда (1972).
БАРЫШЭЎСКІ Сцяпан Аляксеевіч, начальнік атрада геолагаразведачнай экспедыцыі (1971).
БЕНЕШ Цімафей Цімафеевіч, брыгадзір калгаса "Гігант" (1972).
БІЧ Іван Іванавіч, трактарыст саўгаса "Рачкавічы" (1971).
БЛАХІН Браніслаў Рыгоравіч, дырэктар саўгаса "Белічы" (1973).
БРУЙ Васіль Яўхімавіч, жывёлавод саўгаса "Белічы" (1971).
БУРАК Віктар Гаўрылавіч, трактарыст калгаса "Радзіма" (1972).
БЫЧЭНКА Аляксей Аляксеевіч, электраслесар прадпрыемства электрасетак (1971).
ВАСІЛЕЎСКІ Уладзімір Міхайлавіч, слесар калгаса імя Мічурына (1972).
ВЯДЗЁРКА Мікалай Іванавіч, механізатар калгаса "Рассвет" (1981).
ГАЛАДОК Мікалай Канстанцінавіч, дырэктар Танежыцкага Дома культуры (1986).
ГАПАНОВІЧ Аляксей Міхайлавіч, дырэктар аўтобусна-таксаматорнага парка (1971).
ГIТЭЛЬМАН Сроль Іцкавіч, начальнік аддзела раённага ўпраўлення сельскай гаспадаркі (1971).
ГРОШАЎ Іван Сцяпанавіч, старшыня калгаса імя К.Маркса (1971).
ГРЫГАРОВІЧ Мікалай Аляксандравіч, аператар дыфузіі цукрарафінаднага завода (1971).
ГУЗІК Ніна Мацвееўна, калгасніца калгаса "Расія" (1971).
ГУРЫНОВІЧ Васіль Іванавіч, сакратар парткома калгаса імя Дзяржынскага (1971).
ГУТКОЎСКІ Уладзімір Уладзіміравіч, ляснік лясгаса (1971).
ДАВЫДЧЫК Леанід Антонавіч, трактарыст калгаса імя К.Маркса (1972).
ДЗЕМІПІ Ганна Мартынаўна, дазатаршчык камбіната хлебапрадуктаў (1986).
ДЗЕНIСЕВІЧ Аляксандр Міхайлавіч, брыгадзір раённага аб'яднання "Сельгасгэхніка" (1971).
ДРАМАВА Вера Васільеўна, галоўны інжынер тэкстыльнай фабрыкі (1971).
ДУБОВІК Ганна Нікіфараўна, цялятніца саўгаса "50 год БССР" (1971).
ДУБОЎСКІ Аркадзь Сцяпанавіч, старшыня калгаса "Чырвоны Кастрычнік" (1971).
ДУХНОЎСКІ Антон Адамавіч, брыгадзір калгаса "Перамога" (1972).
ЖАЛКОВІЧ Аляксандр Іосіфавіч, брыгадзір саўгаса "Рачкавічы" (1972).
ЖАРАНКОВА Надзея Цярэнцьеўна, тынкоўшчыца трэста "Слуцксельбуд".
ЗАЛАТАРЭВІЧ Іван Міхайлавіч, старшыня Бокшыцкага сельскага Савета (1972).
ІВАНОВІЧ Міхаіл Арцёмавіч, жывёлавод калгаса "Краіна Саветаў" (1971).
КАВАЛЬЧУК Іван Фаміч, трактарыст калгаса "Савецкая Беларусь" (1972).
КАЗЛОЎСКІ Іван Іванавіч, электразваршчык ільнозавода (1977).
КАЛЯДА Барыс Маркавіч, трактарыст калгаса "Мір" (1972).
КАПЦЭВІЧ Ганна Акімаўна, брыгадзір калгаса імя Тэльмана (1971).
КАСЫМАКУМАВА Галіна Аляксандраўна, цялятніца калгаса імя Леніна (1971).
КАСЬЯНАВА Антаніна Андрэеўна, галоўны вінароб кансервавага завода (1966).
КАХАНОВІЧ Любоў Паўлаўна, рабочая кансервавага цэха кансервавага завода (1966).
КАХАНОВІЧ Уладзімір Міхайлавіч, электраманцёр прадпрыемства электрасетак (1971).
КАЧУР Ніна Аляксандраўна, даярка калгаса імя Красіна (1971).
КЕРНАЖЫЦКІ Сяргей Паўлавіч, трактарыст саўгаса "Танежыцы" (1972).
КЛЕБАНОВІЧ Ніна Сцяпанаўна, даярка калгаса "Гігант" (1971).
КЛІШЭВІЧ Аркадзь Васільевіч, слесар кансервавага завода (1974).
КРЫВАЛЬ Іван Фёдаравіч, брыгадзір калгаса імя Дзяржынскага (1972).
КУЛЕШ Фёдар Антонавіч, старшыня калгаса імя Леніна (1971).
ЛАГУН Пётр Паўлавіч, трактарыст калгаса імя Калініна (1972).
ЛЕШЧАНКА Мікалай Паўлавіч, трактарыст калгаса "Расія" (1972).
ЛЯТКОЎСКІ Пётр Іванавіч, старшыня калгаса "Гігант" (1971).
МАГЛЫШ Валянцін Яфімавіч, галоўны інжынер калгаса "1 Мая" (1971).
МАКАРЭЙКА Іван Іванавіч, трактарыст калгаса імя Чкалава (1971).
МАРОЗ Леанід Антонавіч, машыніст аўтакрана трэста "Слуцксельбуд" (1971).
МАРТЫСЮК Аляксандр Пятровіч, сакратар Слуцкага райкома КПБ (1971).
МАСАЛАНІНА Раіса Іванаўна, аддзелачніца мэблевай фабрыкі (1971).
МАХЛАЙ Уладзімір Піліпавіч, галоўны аграном раённага ўпраўлення сельскай гаспадаркі (1971).
МАШЧЫЦКІ Аркадзій Іванавіч, трактарыст калгаса "Перамога" (1971).
МІРОНЧЫК Марыя Патапаўна, даярка калгаса імя Кірава (1971).
МІХНЕВІЧ Сяргей Аляксандравіч, трактарыст калгаса "III Інтэрнацыянал" (1971).
НОВІК Ганна Каленікаўна, загадчыца фермы калгаса імя Кірава (1971).
НОВІК-АРХIПЦАВА Таісія Іванаўна, настаўніца сярэдняй школы № 5 г. Слуцка (1978).
ПАЛЯКОВА Еўдакія Данілаўна, калгасніца калгаса "40 год БССР" (1971).
ПАЛЯШЧУК Роза Іванаўна, вышывалыпчыца фабрыкі мастацкіх вырабаў (1971).
ПАЎЛАВА Ніна Мікалаеўна, ткачыха фабрыкі мастацкіх вырабаў (1966).
ПЕРАГУД Вячаслаў Уладзіміравіч, брыгадзір саўгаса "50 год БССР" (1972).
ПІСАРЫК Сямён Сямёнавіч, калгаснік калгаса "Маяк" (1971).
ПРАХОРЫК Іван Васільевіч, брыгадзір тынкоўшчыкаў трэста "Слуцксельбуд" (1971).
ПРЫБЫТАК Мікалай Міхайлавіч, трактарыст калгаса імя Арджанікідзе (1971).
ПУЖЭВІЧ Анатоль Ціханавіч, трактарыст калгаса "Ленінскі шлях" (1972).
ПУНЧЫК Зінаіда Міхайлаўна, калгасніца калгаса імя Куйбышава (1971).
ПЯТРОЎ Ціхан Цімафеевіч, старшыня Вясейскага сельскага Савета (1971).
РЭЗНІКАЎ Сямён Барысавіч, кіраўнік трэста "Слуцксельбуд" (1971).
САВАНОВІЧ Віктар Рыгоравіч, старшыня калгаса "Ленінскі шлях" (1971).
САВІЦКАЯ Валянціна Мікалаеўна, калгасніца калгаса імя Будзённага (1971).
САЛАВЕЙ Рыгор Сяргеевіч, брыгадзір паляводчай брыгады калгаса імя Дзяржынскага (1971).
САЛАВЕЙ Фёдар Сяргеевіч, старшыня калгаса імя XVI партз'езда (1971).
САЛАЎЁВА Валянціна Фёдараўна, свінарка калгаса "1 Мая" (1971).
САМУСЕВІЧ Валянціна Уладзіміраўна, калгасніца калгаса імя Мічурына (1972).
САРОКІН Васіль Уладзіміравіч, старшыня калгаса імя Мічурына (1971).
САФРОНАВА Ганна Піліпаўна, рабочая канторы забеспячэння трэста "Слуцксельбуд" (1971).
СІДАРЭНКА Зінаіда Іванаўна, рабочая кансервавага завода (1986).
СІНІЛА Іван Аляксандравіч, намеснік начальніка раённага ўпраўлення сельскай гаспадаркі (1971).
СМЯЛОЎ Васіль Гаўрылавіч, галоўны эканаміст калгаса "1 Мая" (1971).
СЫЦЬКО Дзмітрый Васільевіч, старшыня калгаса "III Інтэрнацыянал" (1971).
СЫЦЬКО Мікалай Аляксандравіч, старшыня калгаса "Маяк" (1971).
ТРУШКО Сцяпан Іванавіч, галоўны аграном калгаса "Памяць Ільіча" (1971).
ТУРАВЕЦ Аляксандр Дзмітрыевіч, жывёлавод калгаса імя Мічурына (1971).
ФЕДАРОВІЧ Мікалай Васільевіч, рабочы млынкамбіната (1971).
ХАМІЦЭВІЧ Ніна Васільеўна, брыгадзір мяльна-трапальнага агрэгата льнозавода (1975).
ХЛЯБКОВІЧ Вольга Мікітаўна, электрамеханік вузла сувязі (1971).
ХМЯЛЬНІЦКІ Уладзімір Аляксандравіч, электразваршчык трэста "Слуцксельбуд" (1971).
ЦІМОШАК Генадзь Сцяпанавіч, брыгадзір калгаса імя Будзённага (1972).
ЧАБАТАР Іван Пятровіч, інструктар перадавых метадаў працы трэста "Слуцксельбуд" (1971).
ЧАЙКОЎСКАЯ Марыя Ігнатаўна, даярка калгаса "Памяць Ільіча" (1971).
ЧАРНІЦКАЯ Ларыса Піліпаўна, даярка калгаса імя Дзяржынскага (1981).
ЧАРНЯЎСКІ Іосіф Іосіфавіч, дырэктар кансервавага завода (1976).
ЧЫЖ Міхаіл Іванавіч, майстар завода сантэхабсталявання (1971).
ШАХЛЕВІЧ Тамара Мікалаеўна, калгасніца калгаса імя Энгельса (1972).
ШУЦІКАЎ Віктар Іванавіч, электразваршчык цукрарафінаднага завода (1971).
ШЭЎЧЫК Мікалай Якаўлевіч, машыніст гарадской кацельні (1971).
ЮРУЦ Галіна Максімаўна, інжынертэхнолаг кансервавага завода (1977).
ЮРЭВІЧ Алімпіяда Андрэеўна, калгасніца калгаса "Радзіма" (1971).
ЯКІМОВІЧ Эдуард Мікалаевіч, настаўнік сярэдняй школы № 7 г. Слуцка (1981).
ЯНОВІЧ Міхаіл Казіміравіч, брыгадзір калгаса імя К.Маркса (1971).
ЯСІНСКАЯ Ганна Канстанцінаўна, рабочая Слуцкай міжраённай племянной станцыі (1971).

 

Знак Почёта — государственная награда СССР. Учреждён постановлением ЦИК СССР 25 ноября 1935 года. 22 августа 1988 года был переименован в орден Почёта.

До 1991 года проведено около 1 млн. 581 тысячи награждений.

Орден «Знак Почета» № 1 был вручен председателю колхоза «Батыр» Ташкентской области Артыкбаю Тиллябаеву за трудовой героизм и успехи в деле поднятия урожайности по хлопку. А первый коллектив, награжденный орденом «Знак Почета» — мартеновский цех № 2 Макеевского металлургического завода имени С.М. Кирова. Коллектив был награжден за перевыполнение плана, хорошую организацию соревнования и досрочное выполнение важнейших государственных заданий.

Последний кавалер ордена — директор Белгородского цементного завода Российского государственного концерна "Цемент" Литвин Анатолий Яковлевич, удостоенный этой награды Указом Президента СССР от 21 декабря 1991 года.

 

После выхода в 2000 г. в свет книги «Память. Слуцкий район. Слуцк» ордена удостоены:

РОМАНЮК Георгий Степанович, директор ГУО «Весейская средняя школа» (2001).

КЛЕЩУК Александр Павлович - начальник штаба отдела внутренних дел Слуцкого райисполкома (1986). Источник информации - газета "Слуцкий край" 04.03.2014

 

 



Назад
Комментариев: 0

Оставьте комментарий :

Имя (требуется)
E-mail (не публикуется) (требуется)
Защитный код:

 
Посещений: 3477. Последнее 2020-08-12 00:05:00
©Наследие слуцкого края
2012 все права защищены

При использовании материалов сайта ссылка на
«Наследие слуцкого края» и авторов обязательна
Слуцкий район, д. Весея, ул. Центральная, 9А
тел./факс (01795) 2-36-20
boikoauto@tut.by